20 września 2015 r.  w 16 niedzielę po Trójcy Świętej, w filiale Marklowice odbyło się Dziękczynne Święto Żniw. O godzinie 14.00 ks. Dariusz Madzia wprowadził, przed pięknie ustrojony darami z tegorocznych plonów ołtarz, dzieci ze szkółki niedzielnej, które przyniosły do błogosławieństwa Biblię, chleb, kwiaty oraz w koszyczkach owoce i warzywa.

Po błogosławieństwie dzieci przedstawiały przygotowany na okoliczność Święta Żniw program, składający się z wierszy i pieśni dziękczynnych. Najmłodszych wspomogła w występie młodzież, która kiedyś uczestniczyła w szkółkach niedzielnych. Tegorocznym hitem była pieśń „Pobłogosław Panie z wysokiego nieba” na melodię popularnej piosenki zespołu Skaldowie pt. „Z kopyta kulig rwie”. Ks. Madzia wygłosił kazanie okolicznościowe do tekst z ewangelii Łukasza 12,15-21.

Po zakończonym nabożeństwie, przed kościołem odbył się tradycyjny piknik parafialny. Organizatorzy zapewnili wszystkim wiele atrakcji, zwłaszcza kulinarnych. Pod dużym namiotem przy stołach oraz przy ławach można było delektować się plackami z gulaszem, skwarkami lub śmietaną i cukrem, kiełbasą z grila oraz pieczonym chlebem posmarowanym tzw. „pomazanką”. Zaś dla amatorów słodyczy były pyszne ciasta upieczone przez miejscowe panie. Wiele radości i atrakcji dostarczyła również sprzedaż cegiełek, za które można było otrzymać ciekawe i wartościowe upominki. Cały dochód z pikniku zostanie przeznaczony na zakup sprzętu do wyświetlania pieśni na nabożeństwach. Na zakończenie pani prezbiter Aneta Czudek podziękowała wszystkim za czynne włączenie się do organizacji i udziału w pikniku. Bogu dziękujemy za błogosławieństwo tego Dziękczynnego Święta Żniw.

Jan Sikora

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.