Wszyscy obecni na nabożeństwie w kościele w Marklowicach 19 czerwca br. przeżywali uroczyste chwile. Bowiem tego dnia nasza społeczność świętowała Pamiątkę Poświęcenia swojego kościoła. Uroczystość poprowadził ks. Dariusz Madzia, zaś piękne kazanie wygłosił ks. Adam Podżorski ze Skoczowa.

Wzruszającą oprawę nabożeństwa stworzyły dzieci ze szkółki niedzielnej, które przygotowały program muzyczno-wokalny. Mali podopieczni Sabiny i Janusza Stasziców niejednokrotnie zachwycali nas swoimi występami, tym razem również nie zawiedli. Uczestnicy nabożeństwa byli pod ogromnym wrażeniem talentów drzemiących w tych młodych artystach. Całości dopełnił chór żeński „Gloria” ze Skoczowa, który przyjął zaproszenie na uroczystość i uświetnił ją swoim występem. Tej niedzieli przeżyliśmy prawdziwą duchową ucztę!

Po nabożeństwie goście zostali zaproszeni na poczęstunek, mieli okazję porozmawiać i podzielić się wrażeniami z uroczystego nabożeństwa. Ksiądz Madzia podkreślił, że byliśmy nie tylko uczestnikami podniosłego nabożeństwa, ale równocześnie mieliśmy okazję przeżyć piękny koncert – i rzeczywiście – zarówno chór jak i nasi mali ulubieńcy zachwycili swoimi występami.

Artykuł pierwotnie opublikowany w Informatorze Parafii E-A w Cieszynie: „Wieści Wyższobramskie” nr 9/2016.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.