28 czerwca 1987 r. – Marklowiczanie obchodzą uroczystość poświęcenia nowo wybudowanego domu bożego w Marklowicach. 18 czerwca 2017 r. – o trzydzieści lat starsi, niektórzy nowi, spotkaliśmy się w tym samym kościele aby świętować trzy dekady jego istnienia. Na uroczystym nabożeństwie prowadzonym przez opiekuna naszego filiału ks. proboszcza Janusza Sikorę zaszczycili nas swą obecnością ks. bp Jerzy Samiec z małżonką, ks. Jan Melcer z małżonką, ks. Emil Gajdacz, dk. Joanna Sikora a także ks. Karol Mozor z parafii rzymskokatolickiej w Pogwizdowie.

Uroczystość rozpoczął występ dzieci ze szkółki niedzielnej oraz chóru Hażlach-Zamarski, który służył pieśnią także w dalszych częściach nabożeństwa. Kazanie wygłosił Biskup Kościoła na podstawie tekstu z Joz 24,14-16. Mówił o wdzięczności i radości jaką powinniśmy czerpać z tego, że możemy się spotykać i że mamy gdzie to robić oraz o rzeczach, które z tej wdzięczności wynikają.

Lecz ja i dom mój służyć będziemy Panu (Joz 24,15b). Dzisiaj jest ten moment, kiedy na nowo możecie powiedzieć: chcemy aby ten kościół tętnił życiem. Chcemy by dzieci miały szkółki, by był zespół, może chór, by młodzież się spotykała. Chcemy zdecydować, że będziemy przychodzili na godziny biblijne i że będziemy na nabożeństwach, bo chcemy tworzyć społeczność ludzi wierzących z wdzięczności, że możemy to robić.” – podsumował ksiądz biskup.

Po nabożeństwie nie rozeszliśmy się do domów, tylko zeszliśmy przed kościół, gdzie na pikniku, przy akompaniamencie zespołu młodzieżowego można było zjeść coś ciepłego, porozmawiać przy kawie i cieście. Dzieci mogły wyskakać się na zamku dmuchanym. Był to szczególny dzień, spędzony z wspaniałymi ludźmi w wyjątkowej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tą uroczystość, a przede wszystkim tym, którzy wzięli w niej udział.

Jan Walica

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Nagranie kazania wygłoszonego przez biskupa można obejrzeć tutaj.